تبلیغات
قطره 313 - ورزش های پرخطر جهان را بشناسید

ورزش های پرخطر جهان را بشناسید

شنبه 17 مهر 1395 12:39 ب.ظ

 

ورزش های پرخطر جهان را بشناسید

 • ورزش های پرخطر جهان را بشناسید

  ورزش های پرخطر جهان را بشناسید

  ورزش های پرخطر جهان را بشناسید 

  در این ورزش ها خطر خرد شدن تمام استخوان ها و همچنین مرگ نیز وجود دارد و کار کردن در این رشته ها واقعا جرات بالایی می خواهد. بهترین مکان‌های دنیا را برای ورزش‌هایی مانند پرش از بلندی کوه، موج‌سواری در کوه‌های آتشفشانی یا دویدن کنار گاوهای نر بشناسید. در این مکان‌های شگفت انگیز این ورزش‌های خطرناک به ماجراجویی‌های زیبا تبدیل می‌شوند.

  یخ‌نوردی در آبشار هلمکن، کانادا

  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیدغاری که نزدیک آبشار «هلمکن» در «بریتیش کلمبیا» قرار دارد واقعا خیره‌کننده و محل بسیار مناسبی برای یخ‌نوردی است. این غار شیب‌دارترین مکان دنیا برای یخ‌نوردی و در کل برای تمام ورزش‌های خطرناک است.

  موج‌سواری با کایت در تاریفا، اسپانیا
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیدتنگه‌ی جبل الطارق یک تونل بادی طبیعی ایجاد کرده که برای موج‌‌سواری ایده‌آل است. اگر به این ورزش علاقه دارید، به تاریفا در اسپانیا بروید که تمام موج‌سواران با کایت از تمامی دنیا در آن جا گرد هم می‌آیند.

  پرش از کوه بلان مون، فرانسه
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیدپرواز با wingsuit در فرانسه
  پرواز با wingsuit (نوعی لباس ورزشی مخصوص پرواز که از شکل و بدن پرندگان الهام گرفته شده است) شاید خطرناک‌ترین ورزش جهان باشد. پرش از کوه یا پرتگاهی که هیچ چیزی نیست تا خودتان را با آن نگه دارید، شجاعت بسیار زیادی می‌خواهد. در این ورزش به‌جز لباسی که در تن شما است،

  هیچ تجهیزات دیگری ندارید. پرش از کوه سر به فلک کشیده‌ی بلان مون که بیش از ۳۶۵۶ متر ارتفاع دارد، تمرکز و اعصاب بسیار قوی می‌خواهد. هجوم هیجان و زیبایی شگفت‌انگیز مناظر طبیعی، این پرش را برای کسانی که از هیجان افراطی لذت می‌برند، باارزش و لذت‌بخش می‌کند. بلان مون بلندترین قله‌ی کوه‌های آلپ است، پس چشم‌انداز این قله حتما بسیار دیدنی است.

  دویدن با گاوهای نر در پامپلونا، اسپانیا
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیدسنت دویدن با گاوهای نر هر ساله در جشنواره‌ی «سان فرمین» در پامپلونای اسپانیا برگزار می‌شود. این مراسم از ۶ تا ۱۴ جولای هر روزه برگزار می‌شود. گاوها توسط دونده‌ها به سمت میدان اصلی شهر هدایت می‌شوند. دویدن گاوها که در اسپانیا به «Encierro» شهرت دارد، در واقع برای انتقال گاوها به صحنه یا میدان گاوبازی انجام می‌گیرد. این مراسم راس ساعت ۸، زمانی که ناقوس کلیسا به صدا درمی‌آید،

  از اصطبل شروع می‌شود و در کمتر از ۵ دقیقه به پایان می‌رسد؛ اما هم شرکت‌کنندگان و هم تماشاگران می‌گویند که بسیار هیجان‌انگیز است. این رویداد بسیار خطرناک است و فقط تناسب اندام تنها مشوق برای شرکت در این مراسم است.

  غواصی در غار در حفره‌ی بزرگ آبی (The Great Blue Hole)، بلیز
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیدغواصان از سراسر جهان به حفره‌ی بزرگ آبی در نزدیکی بلیز می‌آیند. مثل دیگر جاهای جهان، در آن جا حفره‌های غواصی وجود دارد اما این حفره، بزرگ‌ترین حفره‌ی جهان است. فراوانی حیاط دریایی و انواع مرجان‌های شگفت‌انگیز این مکان را به یکی از زیباترین نقاط برای شنا تبدیل کرده است. این حفره‌ی عظیم حدود ۲۹۸ متر عرض دارد و عمق آن نیز بیش از ۱۲۲ متر است.

  پرش از صخره در پمبروک شایر، ولز
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیداگر شما جرات ایستادن در لبه‌ی یک صخره، نگاه کردن به پایین و پرش به داخل آبی که فاصله‌ی زیادی با شما دارد را دارید، این ورزش مناسب شما است و حتما استعداد آن را دارید. «مرداب آبی» یکی از بهترین مکان‌ها برای این ورزش است. این‌جا جایی است که مسابقات جهانی شیرجه‌ی «رد بال» (Red Bull) برگزار می‌شود و به‌همین دلیل است که بهترین‌های این رشته برای شیرجه به این‌جا می‌آیند.

  راه رفتن روی طناب در موآب، یوتا
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیدراه رفتن روی طناب یکی از ورزش‌های خطرناک است که می‌تواند در بسیاری از مکان‌ها انجام شود. اما به‌تازگی علاقه‌مندان به این رشته در دره‌های اطراف موآب در یوتا دور هم جمع می‌شوند. مناظر طبیعی بسیار زیبا و ساختار سنگی این‌جا، مکانی بسیار مناسب برای راه رفتن روی طناب را به‌وجود آورده است.

  قایقرانی در آب‌های خروشان در ریو اوپانو، اکوادور
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیددر سراسر جهان برای قایقرانی در آب‌های خروشان چندین رودخانه‌ی هیجان انگیز وجود دارد که ریو اوپانو یکی از زیباترین آن‌ها است. نام این روخانه به معنی «رودخانه‌ی آبشارهای مقدس» است و از میان جنگل‌های انبوه می‌گذرد.قایقرانی میان کوه‌های «آند» واقعا خطرناک و هیجان انگیز است.

  پرش از پل آبشار ویکتوریا، زیمبابوه و زامبیا
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیدپل آبشار ویکتوریا در مرز میان زیمبابوه و زامبیا قرار گرفته است. در پایین پل رودخانه‌ای قرار دارد که گفته می‌شود پر از تمساح است! و شما می‌توانید از این پل داخل این رودخانه بپرید! پرش از ارتفاع با طناب میان تمساح‌ها خطر بسیار زیادی دارد. این پل یکی از هیجان‌انگیزترین مکان‌های پرش با طناب است

  اما امن‌ترین آن‌ها نیست! یک خانم که اهل استرالیا بود، در یک پرش اشتباه، از ارتفاع بسیار زیادی به داخل آب افتاد اما خوشبختانه نجات پیدا کرد.

  موج‌سواری در کوه آتشفشانی در لئون، نیکاراگوئه
  ورزش های پرخطر جهان را بشناسیدشما برای یک موج‌سواری هیجان‌انگیز حتما نیاز به آب ندارید. به لئون در نیکاراگوئه بروید و به آتشفشان ۶۰۹ متری صعود کرده و در برگشت، موج‌سواری کنید. این یک ورزش بسیار دشوار است چون باید از صخره‌های سیاه پایین بیایید.

  سطح کوه آتشفشانی «سرو نگرو» نرم نیست و آب و برف نیز دارد، پس برای تمام کسانی که عاشق ورزش‌های خطرناک و هیجان انگیز هستند، یک تجربه‌ی چالش برانگیز است.